KILPAPURJEHDUSKALENTERI

PVM JÄRJESTÄJÄ KILPAILUN NIMI LUOKAT KILPAILUALUE RATA-ALUE STATUS VIIMEINEN ILM. PÄIVÄ LISÄTIETOJA
17.08.2017 - 20.08.2017HTPSPohjoismainen kansanvene SM-kilpailuKansanveneEteläinenG Vara-alue FSM 14.08.2017 klo:00:00AVAA
17.08.2017 - 20.08.2017KopuHelsinki Tallinna RaceLYS, ORC 1, ORC 2, IRC, First 31.7, Business LYSEteläinenA Muu -11.08.2017 klo:00:00AVAA
18.08.2017 - 20.08.2017EPSOptimisti SM Optimist FMOptimisti (ranking + kadetti)EteläinenK SM alueella K, kadetit alueella RSM 14.08.2017 klo:23:59AVAA
18.08.2017 - 20.08.2017HSKCrayfish Regatta LouhiEteläinenK Kansallinen ranking 15.08.2017 klo:00:00AVAA
19.08.2017 - 20.08.2017NPS2.4mR Ranking 42.4mRLounainen Väskin aukkoKansallinen ranking 14.08.2017 klo:00:00AVAA
19.08.2017 - 20.08.2017Nyländska JaktklubbenSuomen PurjehdusliigaJ/70EteläinenC Muu Purjehdusliigan toinen osakilpailu30.04.2017 klo:00:00AVAA
19.08.2017 - 19.08.2017RTOyökilpailuLYSPohjoinen Oulun edustaMuu ei liittoa17.08.2017 klo:00:00AVAA
19.08.2017 - 20.08.2017NF18 rankingF18Sisäinen NäsiselkäKansallinen ranking 11.08.2017 klo:00:00AVAA
24.08.2017 - 27.08.2017First 36.7 Finland ry & HSKFirst 36.7 World Cup 2017First 36.7 ODEteläinenE YtterskärKansainvälinen 17.08.2017 klo:00:00AVAA
25.08.2017 - 27.08.2017NJK606-luokan SM kilpailu - FM- tävling för 606-klassen606EteläinenA A-alue/områdetSM 21.08.2017 klo:23:59AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017NJKBjörkholmen - Blekholmen ShorthandedLYSEteläinenA Saaristorata Koivusaari-Valkosaari. Skärgårdsbana Bjökrholmen-Blekholmen n 4 h caMuu 1-2 hengen miehistö 1-2 personers besättning21.08.2017 klo:23:59AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017HVSPunapäänympäri purjeuhdusKöliveneet: Iso ja Pieni LYSSisäinen Virmailan selkä PäijänneMuu Eteläpäijänteenranking osakilpailu no 5.26.08.2017 klo:10:00AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017HSSHans Groop RaceHans Groop-veneetEteläinenC SaaristorataMuu -19.08.2017 klo:21:00AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017Kaarinan Veneilijät ryMarskär OpenLYS 1 ja LYS 2Lounainen Airisto - Marskär (Stenskär)Kansallinen ranking 21.08.2017 klo:00:00AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017Ekenäs SegelsällskapArtzéns minneseglingLYSEteläinenA Stallören - Kummelgrund-Sextant - StuvuholmenMuu Öppen tävling24.08.2017 klo:23:59AVAA
26.08.2017 - 27.08.2017Brändö SeglareProSailor Classic Regatta8mR, 6mR, 5.5m, Louhi, 5m, Star, Hai- ja KansanveneetEteläinenF KruunuvuorenselkäMuu Öppen tävling21.08.2017 klo:00:00AVAA
27.08.2017 - 27.08.2017Ekenäs SegelsällskapEke-Marin seglingenLYSEteläinenA Stuvuholmen - Kummelgrund - StallörenMuu Öppne tävling24.08.2017 klo:23:59AVAA
30.08.2017 - 30.08.2017NSeuraottelu N-TapsH, 2.4mRSisäinen LielahtiMuu (Joukkuepurjehdus)30.08.2017 klo:14:00AVAA
01.09.2017 - 03.09.2017BSFOpen Finnish ChampionshipsViklaLäntinen KalloSM 23.08.2017 klo:00:00AVAA
01.09.2017 - 03.09.2017Lohjan PurjehtijatLohja Race 2017E-jolla (SM) pe-su, Laser (ranking) la-su, Zoom 8 (ranking) la-su, Lightning (ranking) la-suSisäinen A tai BSM 18.08.2017 klo:00:00AVAA
02.09.2017 - 02.09.2017Jyväskylän veneseuraJVS Syysmatkapurjehdus 2017LYS Köliveneet, Kevytveneet, MonirunkoveneetSisäinen Pohjois-PäijänneMuu matkakilpailu02.09.2017 klo:10:00AVAA
02.09.2017 - 03.09.2017RTOOulun Regattakaikki luokatPohjoinen Oulun edustaMuu ei liittoa31.08.2017 klo:00:00AVAA
02.09.2017 - 02.09.2017HUSVästfjärds länkenLYSEteläinenA HamnholmenMuu lys01.09.2017 klo:19:00AVAA
02.09.2017 - 02.09.2017HSKHenri Lloyd race ORC, LYS EteläinenB Saaristo Kansallinen ranking 29.08.2017 klo:00:00AVAA
02.09.2017 - 02.09.2017HSKEKE Challenge LYS (IRC)EteläinenB SaaristoKansallinen ranking 29.08.2017 klo:00:00AVAA
03.09.2017 - 03.09.2017HSKLindt Lindor RaceLysEteläinenB Saaristo Kansallinen ranking 31.08.2017 klo:00:00AVAA
08.09.2017 - 09.09.2017HSSHSS Audi High Performance Series IVInternational Moth, 49er, 29er, Formula 18, leijalaudat, purjelaudatEteläinenC Muu -01.09.2017 klo:18:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017KVPPorkkala RaceLYSEteläinenA Porkkalan selkäKansallinen ranking 31.08.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 09.09.2017First 36.7 Finland ryFirst 36.7 OD Ranking 7First 36.7 ODEteläinenE YtterskärKansallinen ranking 08.09.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017Jyväskylän veneseuraKuutamopurjehdusLYS Köliveneet, Kevytveneet, MonirunkoveneetSisäinen Pohjois-PäijänneMuu matkakilpailu09.09.2017 klo:17:00AVAA
09.09.2017 - 09.09.2017RPSRauman matalaLYS-veneetLounainen Rauman edustaMuu LYS-veneet09.09.2017 klo:10:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017Turun Työväen PursiseuraSyyskilpailuLys ja köliveneetLounainen AiristoMuu LYS ja köliveneet, lounaisen alueen ranking04.09.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017NH rankingHSisäinen NäsiselkäKansallinen ranking 03.09.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 09.09.2017Ristiinan PursiseuraYövesi-matkapurjehduskilpailuLYSItäinen Ristisaari-KorkiaMuu alueellinen09.09.2017 klo:11:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017HSKAnde Vihma purjehdusStarEteläinenD MelkkiKansallinen ranking 05.09.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017Brändö SeglareBS Dinghy Ranking606, 29er, 2.4mR, 470, Vikla, E-jolla, Laser, Laser Radial (SM), Laser 4.7 (SM)EteläinenF KruunuvuorenselkäSM 04.09.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017EMK, MGulf Of Finland RaceORCi, FE-83, First 31.7EteläinenI Mellstenin selkä + I (vara-alueena K)Kansallinen ranking 04.09.2017 klo:00:00AVAA
10.09.2017 - 10.09.2017First 36.7 Finland ryFirst 36.7 OD Ranking 8First 36.7 ODEteläinenE YtterskärKansallinen ranking 08.09.2017 klo:00:00AVAA
16.09.2017 - 17.09.2017Jyväskylän veneseuraJVS H-Vene & Lightning 328 laivueiden mestaruus 2017 H-vene, LightningSisäinen JyväsjärviMuu laivuemestaruus16.09.2017 klo:10:00AVAA
16.09.2017 - 17.09.2017NJKNJK OptirankingOptimist EteläinenA Kansallinen ranking 17.09.2011 klo:23:59AVAA
16.09.2017 - 17.09.2017Airisto segelsällskap i ÅboMustfinnö kappseglingLYSLounainen Pohjois-AiristoMuu Osa etelä-Suomen LYS-rankingiä11.09.2017 klo:00:00AVAA
16.09.2017 - 16.09.2017Ekenäs SegelsällskapFröbbes rundaLYSEteläinenA Stallören - Björnholmen - Ekö - Björnholmen - Stallören Muu Öppen tävling14.09.2017 klo:23:59AVAA
22.09.2017 - 24.09.2017RPSFinnjollien SM-kilpailutFinnjollaLounainen LahdenaukeaSM 15.09.2017 klo:23:59AVAA
23.09.2017 - 24.09.2017HSSMatch Race Finnish Women's NationalsElliott 6mEteläinenC SM 09.08.2017 klo:23:59AVAA
23.09.2017 - 23.09.2017KPS-KSSPitkäluotoraceLYSKaakkoinen MerirataMuu LYS19.09.2017 klo:11:00AVAA
23.09.2017 - 23.09.2017NPSNPS 100-vuottaLys, Hai, F, H, 2,4mR, kevytveneetLounainen NaantaliMuu NPS juhlakilpailu18.09.2017 klo:00:00AVAA
23.09.2017 - 24.09.2017Tuusulanjärven Purjehtijat TPTuusulanjärven SyyspurjehdusLightning (ranking) sekä kaikki kevytveneluokat. Luokka avataan kun kolme venettä on ilmoittautunut kilpailuun.EteläinenA Tuusulanjärvi TP:n sataman Purjerannan edustaMuu Lightning ranking 620.09.2017 klo:20:00AVAA
30.09.2017 - 01.10.2017NJKGrundig Champion of ChampionsJ-80 provided by organizerEteläinenA Koivusaaren selkä/BjörkholmsfjärdenMuu Suomen parhaat tiimit Finlands bästa team17.09.2025 klo:23:59AVAA
30.09.2017 - 30.09.2017RPSXXV Raumanmeren mestaruus606Lounainen LahdenaukeaMuu 60629.09.2017 klo:23:59AVAA
30.09.2017 - 30.09.2017Ristiinan PursiseuraKorkia runtLYSItäinen YövesiMuu alueellinen30.09.2017 klo:11:30AVAA
30.09.2017 - 30.09.2017Ekenäs SegelsällskapFlaggahalningsseglingenLYSEteläinenA Stallören - Högholmen - Vitsand - StallörenMuu Öppen tävling28.09.2017 klo:00:00AVAA
30.09.2017 - 01.10.2017Gullkrona Kryssarklubb r.fOctober RaceLYS1, LYS2Lounainen AiristoMuu Avomeripurjehtijat16.06.2017 klo:00:00AVAA
01.10.2017 - 01.10.2017KVPSokeripohjallaKevytveneetEteläinenA KantvikinlahtiMuu opti, zoom, laser , laudat11.09.2017 klo:00:00AVAA
07.10.2017 - 08.10.2017HSRMSuomen Purjehdusliiga 3/3J/70EteläinenC Muu Suomen Purjehdusliiga30.04.2017 klo:00:00AVAA
07.10.2017 - 07.10.2017KPS-KSSKarvalakkiraceLYSKaakkoinen MerirataMuu LYS03.10.2017 klo:11:00AVAA
07.10.2017 - 07.10.2017KopuKarvalakkikilpailuLYS 1 ja 2EteläinenA Muu -03.10.2017 klo:00:00AVAA
14.10.2017 - 15.10.2017HSSHSS End of Season Match RaceElliott 6mEteläinenC Muu G3/G401.10.2017 klo:23:59AVAA
13.08.2018 - 18.08.2018BSFVikla EM / Snipe Europeans Jr & Sr ViklaLäntinen Rata-alue A ja B, Kallon edusta Kansainvälinen 01.07.2018 klo:00:00AVAA