KILPAPURJEHDUSKALENTERI

PVM JÄRJESTÄJÄ KILPAILUN NIMI LUOKAT KILPAILUALUE RATA-ALUE STATUS VIIMEINEN ILM. PÄIVÄ LISÄTIETOJA
28.06.2017 - 28.06.2017RTOOulu Ranking 2kaikki luokatPohjoinen Oulun edustaMuu ei liittoa26.06.2017 klo:00:00AVAA
30.06.2017 - 02.07.2017HSRMHelsinki regattaKöliveneet, kevytveneet - Kölbåtar, lättbåtarEteläinenA Useita rata-alueita, flere banområdenKansallinen ranking 26.06.2017 klo:23:59AVAA
01.07.2017 - 02.07.2017Åländska SegelsällskapetSuomen Purjehdus Liiga race 1J/70Ahvenanmaa Muu -30.04.2017 klo:00:00AVAA
01.07.2017 - 01.07.2017HNPSeapoint Race 2017IRC, LYS, ORCEteläinenC Helsinki - Inkoo matkakilpailuMuu IRC ranking05.06.2017 klo:00:00AVAA
07.07.2017 - 09.07.2017HSF,HUS.ESSEvli Hangö RegattaAlla/KaikkiEteläinenA Östrahamnen/ItäsatamaMuu Regatta29.06.2017 klo:23:00AVAA
13.07.2017 - 13.07.2017NSappisalo runtLYSSisäinen TarjannevesiMuu (Matkapurjehdus)13.07.2017 klo:00:00AVAA
15.07.2017 - 16.07.2017Åländska SegelsällskapetMariehamnsregattan606Ahvenanmaa Muu Suomen 606-Liitto / Finlands 606-förbund30.06.2017 klo:00:00AVAA
15.07.2017 - 15.07.2017Tehin PursiseuraPäijätsalopurjehdusAvoin, H-vene, LYS-luokatSisäinen Sysmä TehinselkäMuu Etelä Päijännerankin osakilpailu 3, Päijänteenmestaruuskilpailun matkapurjehdus15.07.2017 klo:09:30AVAA
15.07.2017 - 16.07.2017Tehin PursiseuraPäijänteenmestaruuskilpailu,Avoin, H-vene, LYS-luokatSisäinen RapalanselkäMuu Päijänteenmestaruuskilpailu, rataosakilpailut15.07.2017 klo:09:30AVAA
15.07.2017 - 15.07.2017KPS-KSSVellamon KierrosLYSKaakkoinen MerirataMuu LYS11.07.2017 klo:10:00AVAA
15.07.2017 - 15.07.2017ImPSImmen purjehdusLYSItäinen Puumala-ImatraMuu Saimaa ranking12.07.2017 klo:16:00AVAA
21.07.2017 - 23.07.2017JVS & LPSMotonet Päijännepurjehdus 2017LYS-luokat 1-4, Urheiluveneet, Finn Express 83, H-vene, Lightning, Hai, avoin luokka, retkiluokkaSisäinen Päijänne (Padasjoki - Säynätsalo)Muu matkakilpailu03.07.2017 klo:23:59AVAA
22.07.2017 - 23.07.2017GSFHai Ranking 5/2017HaiPohjoinen Trutklippojen pohjoispuolella, vara-alue Trutklippojen eteläpuolellaKansallinen ranking 22.07.2017 klo:00:00AVAA
22.07.2017 - 23.07.2017HSKLuokkamestaruus Melges 24EteläinenA Luokkamestaruus 18.07.2017 klo:00:00AVAA
23.07.2017 - 23.07.2017LrPSSaimaa RankingLYSItäinen Joutsenon edustaMuu Saimaa ranking23.07.2017 klo:00:00AVAA
28.07.2017 - 30.07.2017GSFHai SM 2017HaiPohjoinen Trutklippojen pohjoispuolella, vara-alue Trutklippojen eteläpuolellaSM 20.07.2017 klo:23:59AVAA
28.07.2017 - 04.08.2017HSKMaalimanmestaruuskilpailuMelges 24EteläinenE YtterskärKansainvälinen 17.07.2017 klo:00:00AVAA
29.07.2017 - 29.07.2017Jyväskylän VeneseuraTwo** matkakilpailu (Ristinselkä/Mämminiemi)LYS Köliveneet, Kevytveneet, MonirunkoveneetSisäinen Päijänne, RistinselkäMuu matkakilpailu29.07.2017 klo:11:00AVAA
02.08.2017 - 02.08.2017Jyväskylän VeneseuraYksinpurjehduskilpailu (Hauhonselkä)LYS Köliveneet, Kevytveneet, MonirunkoveneetSisäinen Päijänne, HauhonselkäMuu matkakilpailu02.08.2017 klo:17:00AVAA
04.08.2017 - 06.08.2017Jyväskylän veneseuraLightning SM 2017LightningSisäinen Päijänne, HauhonselkäSM 28.07.2017 klo:23:59AVAA
04.08.2017 - 06.08.2017RPSH-vene SM-kilpailutH-veneLounainen LahdenaukeaSM 26.07.2017 klo:23:59AVAA
04.08.2017 - 04.08.2017KPS-KSSNaisten PurjehdusLYSKaakkoinen MerirataMuu LYS04.08.2017 klo:18:00AVAA
04.08.2017 - 06.08.2017HSSChampagneregatta / 6mr LM6mrEteläinenC DLuokkamestaruus 28.07.2017 klo:23:59AVAA
04.08.2017 - 05.08.2017HSSChampagneregatta / Baltic Classic Master CupKlassikkoveneetEteläinenC DKansainvälinen 28.07.2017 klo:23:59AVAA
04.08.2017 - 06.08.2017GSF2.4 mR Nordic Championship "Immas Regatta"2.4 mRPohjoinen Trutklippojen eteläpuoli, vara-alue Kaustarin lahtiKansainvälinen 28.07.2017 klo:00:00AVAA
05.08.2017 - 05.08.2017Haminan Pursiseura ryElomaljapurjehdusLYS 1 & 2Kaakkoinen Haminan merialueMuu LYS ranking02.08.2017 klo:23:59AVAA
05.08.2017 - 06.08.2017HSSChampagneregattaHai, Louhi, Kansanvene, 5mrEteläinenC Muu .28.07.2017 klo:23:59AVAA
08.08.2017 - 08.08.2017NJunnu 7Zoom8, Optimisti, 2.4 mRSisäinen NäsiselkäMuu juniorikilpailu (Opti ja Zoom ei maksua)08.08.2017 klo:00:00AVAA
09.08.2017 - 09.08.2017RTOOulu Ranking 3kaikki luokatPohjoinen Oulun edustaMuu ei liittoa07.08.2017 klo:00:00AVAA
09.08.2017 - 10.08.2017NJunioreiden pokaalikilpailuLaser, Zoom8, OptimistiSisäinen NäsiselkäMuu juniorikilpailu08.08.2017 klo:00:00AVAA
11.08.2017 - 12.08.2017HSSHSS Audi High Performance Series IIIInternational Moth, 49er, 29er, Formula 18, leijalaudat, purjelaudatEteläinenC Muu -04.08.2017 klo:18:00AVAA
11.08.2017 - 11.08.2017NJKSinebreychoff pokalseglingarna6mREteläinenF Muu UtmaningsseglingAVAA
11.08.2017 - 13.08.2017TPSAiristo RegataOptimisti kadetti, Optimisti ranking, E-jolla ranking, Laser Radial SM, 505 Finnjolla, ViklaLounainen Pohjois-AiristoMuu Ranking: Finnjolla, VIkla, mahdollisesti PM: 50507.08.2017 klo:00:00AVAA
12.08.2017 - 12.08.2017Salon Pursiseura (SP)Kasnäs RegattaLYS 1 & 2Lounainen Kasnäs- Gulkronan selkäMuu Turun Piirin LYS Ranking kilpailu08.08.2017 klo:00:00AVAA
12.08.2017 - 12.08.2017Haminan Pursiseura ryRuotsinsalmi RaceLYS 1 & 2Kaakkoinen Lähtö Kotka; maali HaminaMuu LYS ranking08.08.2017 klo:23:59AVAA
12.08.2017 - 12.08.2017First 36.7 Finland ryFirst 36.7 OD Ranking 5First 36.7 ODEteläinenE YtterskärKansallinen ranking 11.08.2017 klo:00:00AVAA
12.08.2017 - 12.08.2017Jyväskylän VeneseuraKuminan Gala 2017LYS Köliveneet, Kevytveneet, MonirunkoveneetSisäinen Pohjois-Päijänne, Kuminan lähivedetMuu matkakilpailu12.08.2017 klo:11:00AVAA
12.08.2017 - 12.08.2017SuPSXXXIII Viaporin TuoppiKaikki luokat (puuveneet)EteläinenA Helsingin edustaMuu Puuvenekilpailu07.08.2017 klo:16:00AVAA
12.08.2017 - 12.08.2017OPSVarjakkapurjehdusLYSPohjoinen Varjakka- Oulu- KolmikulmaMuu Perinne09.08.2017 klo:23:59AVAA
13.08.2017 - 13.08.2017HSSHyvän Tuulen Linnanmäki RegattaOptimistijollaEteläinenC EläintarhanlahtiMuu Haastajatason kilpailu09.08.2017 klo:21:00AVAA
13.08.2017 - 13.08.2017First 36.7 Finland ryFirst 36.7 OD Ranking 6First 36.7 ODEteläinenE YtterskärKansallinen ranking 11.08.2017 klo:00:00AVAA
16.08.2017 - 16.08.2017NSarjakilpailu 6LYS, Laser, HSisäinen LielahtiMuu (Maksut: Laser 5,, muut 10,-)16.08.2017 klo:14:00AVAA
17.08.2017 - 20.08.2017HTPSPohjoismainen kansanvene SM-kilpailuKansanveneEteläinenG Vara-alue FSM 14.08.2017 klo:00:00AVAA
17.08.2017 - 20.08.2017KopuHelsinki Tallinna RaceLYS, ORC 1, ORC 2, IRC, First 31.7, Business LYSEteläinenA Muu -11.08.2017 klo:00:00AVAA
18.08.2017 - 20.08.2017EPSOptimisti SM Optimist FMOptimisti (ranking + kadetti)EteläinenK SM alueella K, kadetit alueella RSM 14.08.2017 klo:23:59AVAA
18.08.2017 - 20.08.2017HSKCrayfish Regatta LouhiEteläinenK Kansallinen ranking 15.08.2017 klo:00:00AVAA
19.08.2017 - 20.08.2017NPS2.4mR Ranking 42.4mRLounainen Väskin aukkoKansallinen ranking 14.08.2017 klo:00:00AVAA
19.08.2017 - 20.08.2017Nyländska JaktklubbenSuomen PurjehdusliigaJ/70EteläinenC Muu Purjehdusliigan toinen osakilpailu30.04.2017 klo:00:00AVAA
19.08.2017 - 19.08.2017RTOyökilpailuLYSPohjoinen Oulun edustaMuu ei liittoa17.08.2017 klo:00:00AVAA
19.08.2017 - 20.08.2017NF18 rankingF18Sisäinen NäsiselkäKansallinen ranking 11.08.2017 klo:00:00AVAA
24.08.2017 - 27.08.2017First 36.7 Finland ry & HSKFirst 36.7 World Cup 2017First 36.7 ODEteläinenE YtterskärKansainvälinen 17.08.2017 klo:00:00AVAA
25.08.2017 - 27.08.2017NJK606-luokan SM kilpailu - FM- tävling för 606-klassen606EteläinenA A-alue/områdetSM 21.08.2017 klo:23:59AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017NJKBjörkholmen - Blekholmen ShorthandedLYSEteläinenA Saaristorata Koivusaari-Valkosaari. Skärgårdsbana Bjökrholmen-Blekholmen n 4 h caMuu 1-2 hengen miehistö 1-2 personers besättning21.08.2017 klo:23:59AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017HVSPunapäänympäri purjeuhdusKöliveneet: Iso ja Pieni LYSSisäinen Virmailan selkä PäijänneMuu Eteläpäijänteenranking osakilpailu no 5.26.08.2017 klo:10:00AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017HSSHans Groop RaceHans Groop-veneetEteläinenC SaaristorataMuu -19.08.2017 klo:21:00AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017Kaarinan Veneilijät ryMarskär OpenLYS 1 ja LYS 2Lounainen Airisto - Marskär (Stenskär)Kansallinen ranking 21.08.2017 klo:00:00AVAA
26.08.2017 - 26.08.2017Ekenäs SegelsällskapArtzéns minneseglingLYSEteläinenA Stallören - Kummelgrund-Sextant - StuvuholmenMuu Öppen tävling24.08.2017 klo:23:59AVAA
27.08.2017 - 27.08.2017Ekenäs SegelsällskapEke-Marin seglingenLYSEteläinenA Stuvuholmen - Kummelgrund - StallörenMuu Öppne tävling24.08.2017 klo:23:59AVAA
30.08.2017 - 30.08.2017NSeuraottelu N-TapsH, 2.4mRSisäinen LielahtiMuu (Joukkuepurjehdus)30.08.2017 klo:14:00AVAA
01.09.2017 - 03.09.2017BSFOpen Finnish ChampionshipsViklaLäntinen KalloSM 23.08.2017 klo:00:00AVAA
02.09.2017 - 02.09.2017Jyväskylän veneseuraJVS Syysmatkapurjehdus 2017LYS Köliveneet, Kevytveneet, MonirunkoveneetSisäinen Pohjois-PäijänneMuu matkakilpailu02.09.2017 klo:10:00AVAA
02.09.2017 - 03.09.2017RTOOulun Regattakaikki luokatPohjoinen Oulun edustaMuu ei liittoa31.08.2017 klo:00:00AVAA
02.09.2017 - 02.09.2017HUSVästfjärds länkenLYSEteläinenA HamnholmenMuu lys01.09.2017 klo:19:00AVAA
02.09.2017 - 02.09.2017HSKHenri Lloyd race ORC, LYS EteläinenB Saaristo Kansallinen ranking 29.08.2017 klo:00:00AVAA
02.09.2017 - 02.09.2017HSKEKE Challenge LYS (IRC)EteläinenB SaaristoKansallinen ranking 29.08.2017 klo:00:00AVAA
03.09.2017 - 03.09.2017HSKLindt Lindor RaceLysEteläinenB Saaristo Kansallinen ranking 31.08.2017 klo:00:00AVAA
08.09.2017 - 09.09.2017HSSHSS Audi High Performance Series IVInternational Moth, 49er, 29er, Formula 18, leijalaudat, purjelaudatEteläinenC Muu -01.09.2017 klo:18:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017KVPPorkkala RaceLYSEteläinenA Porkkalan selkäKansallinen ranking 31.08.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 09.09.2017First 36.7 Finland ryFirst 36.7 OD Ranking 7First 36.7 ODEteläinenE YtterskärKansallinen ranking 08.09.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017Jyväskylän veneseuraKuutamopurjehdusLYS Köliveneet, Kevytveneet, MonirunkoveneetSisäinen Pohjois-PäijänneMuu matkakilpailu09.09.2017 klo:17:00AVAA
09.09.2017 - 09.09.2017RPSRauman matalaLYS-veneetLounainen Rauman edustaMuu LYS-veneet09.09.2017 klo:10:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017Turun Työväen PursiseuraSyyskilpailuLysLounainen AiristoMuu LYS veneet, lounaisen alueen ranking04.09.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017NH rankingHSisäinen NäsiselkäKansallinen ranking 03.09.2017 klo:00:00AVAA
09.09.2017 - 09.09.2017Ristiinan PursiseuraYövesi-matkapurjehduskilpailuLYSItäinen Ristisaari-KorkiaMuu alueellinen09.09.2017 klo:11:00AVAA
09.09.2017 - 10.09.2017HSKAnde Vihma purjehdusStarEteläinenD MelkkiKansallinen ranking 05.09.2017 klo:00:00AVAA
10.09.2017 - 10.09.2017First 36.7 Finland ryFirst 36.7 OD Ranking 8First 36.7 ODEteläinenE YtterskärKansallinen ranking 08.09.2017 klo:00:00AVAA
16.09.2017 - 17.09.2017Jyväskylän veneseuraJVS H-Vene & Lightning 328 laivueiden mestaruus 2017 H-vene, LightningSisäinen JyväsjärviMuu laivuemestaruus16.09.2017 klo:10:00AVAA
16.09.2017 - 17.09.2017NJKNJK OptirankingOptimist EteläinenA Kansallinen ranking 17.09.2011 klo:23:59AVAA
16.09.2017 - 17.09.2017Airisto segelsällskap i ÅboMustfinnö kappseglingLYSLounainen Pohjois-AiristoMuu Osa etelä-Suomen LYS-rankingiä11.09.2017 klo:00:00AVAA
16.09.2017 - 16.09.2017Ekenäs SegelsällskapFröbbes rundaLYSEteläinenA Stallören - Björnholmen - Ekö - Björnholmen - Stallören Muu Öppen tävling14.09.2017 klo:23:59AVAA
22.09.2017 - 24.09.2017RPSFinnjollien SM-kilpailutFinnjollaLounainen LahdenaukeaSM 15.09.2017 klo:23:59AVAA
23.09.2017 - 24.09.2017HSSMatch Race Finnish Women's NationalsElliott 6mEteläinenC SM 09.08.2017 klo:23:59AVAA
23.09.2017 - 23.09.2017KPS-KSSPitkäluotoraceLYSKaakkoinen MerirataMuu LYS19.09.2017 klo:11:00AVAA
23.09.2017 - 23.09.2017NPSNPS 100-vuottaLys, Hai, F, H, 2,4mR, kevytveneetLounainen NaantaliMuu NPS juhlakilpailu18.09.2017 klo:00:00AVAA
23.09.2017 - 24.09.2017Tuusulanjärven Purjehtijat TPTuusulanjärven SyyspurjehdusLightning (ranking) sekä kaikki kevytveneluokat. Luokka avataan kun kolme venettä on ilmoittautunut kilpailuun.EteläinenA Tuusulanjärvi TP:n sataman Purjerannan edustaMuu Lightning ranking 620.09.2017 klo:20:00AVAA
30.09.2017 - 01.10.2017NJKGrundig Champion of ChampionsJ-80 provided by organizerEteläinenA Koivusaaren selkä/BjörkholmsfjärdenMuu Suomen parhaat tiimit Finlands bästa team17.09.2025 klo:23:59AVAA
30.09.2017 - 30.09.2017RPSXXV Raumanmeren mestaruus606Lounainen LahdenaukeaMuu 60629.09.2017 klo:23:59AVAA
30.09.2017 - 30.09.2017Ristiinan PursiseuraKorkia runtLYSItäinen YövesiMuu alueellinen30.09.2017 klo:11:30AVAA
30.09.2017 - 30.09.2017Ekenäs SegelsällskapFlaggahalningsseglingenLYSEteläinenA Stallören - Högholmen - Vitsand - StallörenMuu Öppen tävling28.09.2017 klo:00:00AVAA
30.09.2017 - 01.10.2017Gullkrona Kryssarklubb r.fOctober RaceLYS1, LYS2Lounainen AiristoMuu Avomeripurjehtijat16.06.2017 klo:00:00AVAA
01.10.2017 - 01.10.2017KVPSokeripohjallaKevytveneetEteläinenA KantvikinlahtiMuu opti, zoom, laser , laudat11.09.2017 klo:00:00AVAA
07.10.2017 - 08.10.2017HSRMSuomen Purjehdusliiga 3/3J/70EteläinenC Muu Suomen Purjehdusliiga30.04.2017 klo:00:00AVAA
07.10.2017 - 07.10.2017KPS-KSSKarvalakkiraceLYSKaakkoinen MerirataMuu LYS03.10.2017 klo:11:00AVAA
07.10.2017 - 07.10.2017KopuKarvalakkikilpailuLYS 1 ja 2EteläinenA Muu -03.10.2017 klo:00:00AVAA
14.10.2017 - 15.10.2017HSSHSS End of Season Match RaceElliott 6mEteläinenC Muu G3/G401.10.2017 klo:23:59AVAA
13.08.2018 - 18.08.2018BSFVikla EM / Snipe Europeans Jr & Sr ViklaLäntinen Rata-alue A ja B, Kallon edusta Kansainvälinen 01.07.2018 klo:00:00AVAA